Висоли на тротуарній плитці – чому вони з’являються і як з ними боротися?

Проблеми з бруківкою

Висоли – це відкладення на поверхні тротуарної плитки кристалів розчинних з’єднань зі складу бетону.

Після укладання тротуарної плитки або бруківки, на них можуть з’явитися плями білого кольору – це нормальний процес, викликаний особливостями технології виробництва, яка передбачає використання карбонату калію для підвищення морозостійкості виробу. Також висоли на бруківці з’являються в зимово-весняний період, коли тротуари і дороги обробляють спеціальними сольовими розчинами, проникаючими углиб поверхні дорожнього покриття.

Локальне утворення плям на поверхні окремих виробів само по собі не є суттєвою проблемою, тому в діючих нормативних документах такого роду білі нальоти не належать до браку і не роблять істотного впливу на зниження експлуатаційних характеристик тротуарної плитки.

Як позбутися від висолів в разі їх появи?

У багатьох випадках висоли через свою пухку структуру можуть зчищатися з поверхні механічно, або з часом, в процесі експлуатації відбувається їх розчинення і змивання під дією атмосферних опадів. Природний процес очищення нешвидкий – найчастіше потрібен як мінімум один сезон експлуатації покладеного тротуарного покриття для повної нейтралізації висолів.

При бажанні позбутися від плям на тротуарній плитці в швидкі терміни можна використовуючи спеціальні склади на кислотній основі, обробка якими призводить до негайного зникнення сольового нальоту. Однак необхідно брати до уваги, що дія подібних змивів негативно позначається на якості лицьового шару тротуарної плитки і призводить до розпушення поверхні, втрати яскравості і соковитості кольору плитки.

Спецтехніка для професійного очищення бруківки
Просідання тротуарної плитки

Подібні записи

Меню