Тротуарна плитка і бруківка: 10 рекомендацій по вибору і установці

Новини

Мощення бруківки на вашій території, може зробити її зручною, затишною і буде довгі роки радувати око. Щоб все дійсно було так, господареві потрібно знати деякі моменти. Наш ландшафтний архітектор, з радістю поділиться практичними порадами, і дасть рекомендації щодо вибору і укладання тротуарної плити і бруківки.

Перша рекомендація. Потрібно побачити реальні взірці матеріалів

Попередньо ознайомитись з варіантами можна і в інтернеті чи по каталогам, але перед покупкою, ви обов'язково маєте побачити взірці вживу.
На жаль, ніяке фото не передасть всі плюси і мінуси того чи іншого об'єкту. На нашій виставці, ми зібрали взірці всіх заводів з якими співпрацюємо. При бажанні, ви можете навіть взяти декілька плиток щоб представити як вони будуть виглядати на вашій території.

Виставка зразків бруківки
с. Корнич, навпроти готелю " Монарх"

Друга рекомендація. Підбір кольорів

Дуже багато кольорів як в інтер'єрі, так і біля будинку викликають напругу и вбивають гармонію. Не більше трьох: це суворе правило дизайна. Чудесна різноколірність сучасної вібропресованої плитки наштовхує до різноманітності, но це помилка. Правда використання одного сірого кольору, наприклад, також буде не найкращим рішенням.

«ОЗОН»

Третя рекомендація. Мощення не повинно бути яркіше фасаду.

Головний - фасад будинку. Плитка і бруківка навколо - фон, доповнення, рамка, но ніяк не "перше лице". Тому по яскравості мощення ніяк не повинно бути насиченіше ніж сама будівля. Можна сказати: "Ну це все дизайнерські фішки, їх знати не обов'язково". Не знати можна, але справа в тому, що навіть якщо людина не тямить в композиції і інших професійних термінах, відсутність гармонії він відчуває все одно.

Четверта рекомендація. Установленій бруківці потрібна огорожа.

Бардюри і поребрики.
Встановлена поверхня має мати огородження з усіх сторін, яка не допустить зміщення плитки. Водночас, треба щоб плитка не була "намертво" вкладена, вона буде змінювати геометричний розмір в залежності від температури, тому потрібний невеликий запас.
Поребрик створює надійний бар'єр проти розмиття узбіччя, сповзання грунту, сприяє довгій службі плиткового покриття, так як елементи не деформуються від механічного навантаження і природних впливів.
На даний час виробники значно розширили асортимент і декоративна складова дозволяє підібрати будь-яку комбінацію.
Досі майстри, часто, вибирали самостійне укріплення країв щоб досягти міцності, а це значно, підвищує витрати часу і матеріалів.
Потрібні якості готових елементів надають за допомогою сухих будівельних сумішей. Вони забезпечують поребрику стійкість до впливу вологи і низької температури.
Добре вкладена плитка, не потребує ремонту довгі роки.

Детальніше про проблеми які виникнуть якшо вмощувати бруківку без поребриків.

П'ята рекомендація. Бруківку Color Mix потрібно брати з різних піддонів по черзі.

Це плитка зі змішаними одночасно декількома пігментами на лицевій поверхні. Пігменти створюють колірні переходи і імітують натуральні фактури. Колір від піддону до піддону може відрізнятися. Укладання такої плитки необхідно проводити одночасно з декількох піддонів, щоб не було колірних контрастних плям. Правильне укладання забезпечить м’який колірний перехід.

Шоста рекомендація. При підготуванні площадки потрібно використовувати динамічний щильномір

Основна мета вимірювання щільності грунту – це підвищення міцності і стійкості споруджуваного об'єкту. Принцип роботи даного пристрою доволі простий. в лічені хвилини проводить дослідження грунту та щебеню. Це дозволяє значно економити витратні матеріали при мощенні, адже завдяки щільноміру, одразу видно ділянки грунту, які потребують додаткового підсипання і ущільнення, а також ділянки, які вже добре підготовані до встановлення бруківки. Дослідження грунту щільноміром – запорука правильної основи під тротуарну плитку, яка не буде просідати в період експлуатації.

Детальніше про просідання бруківки.

динамічний щільномір
Машинка для професійного очищення бруківки
Вібропресове обладнання ZENITH

Подібні записи

Меню