Особливості укладання тротуарної плитки

Новини

Тротуарна плитка – це практичний сучасний довговічний матеріал, який використовується в якості компонента для мощення доріжок, тротуарів, майданчиків різних розмірів і різної конфігурації, при впорядкуванні дворової території, в ландшафтному дизайні.

Тротуарна плитка забезпечує надійне, якісне, естетичне покриття пішохідної зони, ідеальне рішення для облаштування будь-якої території, широко застосовується в якості декоративного елемента.

Для садово-паркових доріжок, тротуарів, прибудинкової території, де виключена можливість заїзду автотранспорту – товщина покриття повинна бути 4 см і більше.

Для покриття, де можливий заїзд легкового автотранспорту – товщина покриття повинна бути 6 см і більше.

Для покриття з інтенсивним рухом транспорту, в тому числі вантажного (парковки, внутрішньо квартальні проїзди) – товщина покриття повинна бути 8 см і більше.

Особливості укладання тротуарної плитки

Виходячи з технічних і експлуатаційних характеристик, великого вибору форм, кольорів, малюнків на поверхні застосовують різноманітні схеми укладання. Для того щоб остаточний підсумок оформлення доріжок довгий час зберігав первісний вигляд і радував своїм гармонійним і природним виглядом, необхідно при укладанні дотримуватися кількох правил:

  • вибрати конфігурацію плитки: квадрат, восьмигранник, ромашку, бруківку, панцир, гвоздика та інші форми;
  • визначитися зі способом укладання: радіальний – розташування по кривій уздовж радіуса або лінійний;
  • підібрати схему розкладки: старе місто, цегла, ромб, котушка, конюшина, плетінка, хаотичність, мозаїка;
  • розрахувати необхідну кількість плитки;
  • підготувати підставу, дотримуючись весь алгоритм і технологічну послідовність робіт від вирівнювання грунту до процесу укладання;
  • заготовити необхідну кількість витратних матеріалів: піску, цементу, інструменту та інвентарю.

Найбільшу складність при укладанні плитки представляють криволінійні ділянки, з метою корекції необхідно проводити підрізування матеріалу плиткорізом або рекомендується застосовувати клиновидно-гратчастий шов.

Технологія укладання плитки передбачає обрамлення периметра доріжки бордюром.

Догляд за тротуарною плиткою в зимовий час

Подібні записи

Меню