Догляд за тротуарною плиткою в зимовий час

Новини

Догляд за тротуарною плиткою в зимовий час

Останнім часом попит на тротуарну плитку постійно зростає. Поєднання доступної ціни, якості, привабливого зовнішнього вигляду – робить її пріоритетним матеріалом при благоустрої територій, витісняючи асфальт, свого прямого конкурента, в минуле.

Обслуговування та догляд за плиткою в зимовий період зводиться до затяжної і нелегкої війні зі снігопадами і обмерзанням, в процесі якої, не знаючи основних правил і нюансів, Ви можете дуже зашкодити поверхню, а відповідно і зовнішній вигляд тротуарної плитки і зменшити термін її експлуатації. Турбота про тротуарну плитку взимку продовжить її життя і зробить пересування по ній безпечним.

При догляді за тротуарною плиткою в зимовий час, дотримуйтесь наступних правил:

  • Для очищення поверхні плитки від снігу застосовуйте дерев’яні лопати, пластмасові скребки та мітли.
  • Проводьте прибирання снігу після кожного снігопаду, щоб уникнути ущільнення снігового покриву.
  • Прибираючи сніг – вивозите його за межі двору, вулиці або складайте його на прилеглі газони.
  • Ні в якому разі не очищайте поверхню тротуарної плитки від обмерзання металевими предметами, вони можуть значно пошкодити її зовнішній вигляд і збільшити водопроникність, що згубно діє на тривалість експлуатації плитки.
  • Не наносіть фарбу на плитку – це призведе до того, що вона стане дуже слизькою в зимовий період.
  • Сіль поступово руйнує бетон, тому не користуйтеся нею в зимовий час щоб позбутися від обмерзань, інакше плитка прослужить Вам набагато менше, ніж Ви розраховували.
  • Для видалення спресованого снігу застосовуйте спеціально призначені реагенти, купуючи їх в спеціалізованих магазинах, інакше Ви ризикуєте перетворити різноманітну колірну гаму в суміш всіх кольорів, що в подальшому не піддається відновленню.

Проводьте очистку снігу з тротуарної плитки в кілька етапів:

На першому етапі, за допомогою дерев’яних і пластикових інструментів або снігоприбиральної машини, приберіть верхній шар снігу. Сніг змітається на прилеглі газони або взагалі вивозиться. На другому етапі знімаємо обмерзання за допомогою реагентів, розраховуючи від 20 до 140 грам на 1 кв. метр, залежно від виду реагенту.

Слід пам’ятати, що догляду тротуарна плитка вимагає не тільки взимку або в разі забруднень, але і потрібно проводити профілактичний догляд, що включає в себе миття поверхні і догляд із застосуванням спеціальних засобів, які не зашкодять її. Такі процедури збережуть первозданний вигляд тротуарної плитки і не зашкодять яскравості її кольорів та візерунків, якщо такі є.

Особливості укладання тротуарної плитки
Переваги вібропресованої тротуарної плитки.

Подібні записи

Меню